BİZ BÜTÜN MİLLETİN İKTİDARIYIZ

Hatay Ak Parti Hatay il binası toplantı salonunda gerçekleştirilen ve katılımın yoğun olduğu programa Akdeniz Bölge Koordinatörü Kaçar’ın yanı sıra, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sara Gök, AK Parti Gençlik Kolları Hatay İl Başkanı Şaban Kurt ile ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.

BİZ BÜTÜN MİLLETİN İKTİDARIYIZ

Siyasi hareketlerin temeli teşkilatlar olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Akdeniz Bölge Koordinatörü Mahmut Kaçar, burada yaptığı konuşmasında; “Kendi sorumluluk alanımdaki belediyelerimizi ziyaret ediyoruz. Bundan sonraki süreçte yapılmasıyla ilgili genel merkez olarak nasıl katkı verebiliriz ile ilgilide karşılıklı istişarelerde bulunmak amacıyla ayrıntıla ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık bir buçuk aydır sahalardayız. Gittiğimiz bütün yerlerde öncelikle teşkilatlarımızı ziyaret ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız sandık müşahitliğinden, ilçe başkanlığından yani, bütün aşamalardan geçerek bu gün Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı makamında hizmet eden biri. Teşkilatların temeli fedakârlıktır. Gönüllülük esasına göre çalışır. Milletimiz 5 yıllığına belediye başkanlarımıza yetki verdi. Elbette ki yetkinin gereğini yerine getirecek. Hatay’da AK Parti Belediyeleri’nde Allah razı olsun bir uyum var. Yerel yönetimlerle ilgili çalışmaları bu dönem biraz daha üzerinde hassasiyetle düştüğümüz bir dönem. Hepimiz biliyoruz ki yerel yönetimlerdeki başarı genel başarıyı olumlu veya olumsuz etkileyen en önemli faktördür. 2002 yılındaki seçimlerde tek başımıza iktidar olmamızın altında yatan en önemli faktör Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir başkanlığındaki geçirdiği üç buçuk yıllık bir başarı hikâyesidir.” Diye konuştu.  
ARTIK, SÖZDE KARARDA, YETKİDE MİLLETİNDİR  
Türkiye’de insanımıza ve milletimize gönül coğrafyamız ile insanlık âlemine hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulayan Kaçar; “Daha yolun başındayız. Türkiye AK Parti iktidara geldiği dönemde ameliyat masasına yatırılmış, Dünya’nın egemen güçleri tarafından parçalamaya çalışılan bir ülke iken ameliyat masasında ayağa kalktı. Son bir yıldır artık oyun kuran bir ülke haline geldik. Bu gün Dünya’da kendi imkân ve kabiliyetleri ile askeri operasyon yapabilen birkaç ülkeden biri Türkiye. Türkiye Dünya’nın süper güçleriyle masaya oturup sonuç alabilen bir ülkedir. Bizler AK kadrolar olarak büyük hizmetler yaptık. Büyük başarılar elde ettik. 17 yıldır girdiğimiz bütün seçimlerde açık ara birinci parti olduk. Son yerel seçimlerde 31 Mart seçimlerinde Yüzde %45,5 oy 760 belediye kazandık. Ama İstanbul seçim sonuçları bizim başarımızı gölgeledi. AK kadrolar olarak başımız dik, alnımız ak bir şekilde ben AK Parti’nin teşkilatının mensubuyum diyen herkesten gurur duyuyoruz. Ekonomiden, sağlığa, eğitimden, enerjiye kadar birçok konuda AK Parti’nin imzası vardır. Biz bu memlekette millet iradesini ve millet tercihlerini saygın olmasını sağlayandır. Birileri kendinin bu memleketin sahibi gören derin yapılar şer odakları bizim seçtiğimiz milletin temsilcilerine tepeden bakıp onlara ayar vermeye çalışıyordu. Millete tepeden bakan bu vesayetçi yaklaşım milletin seçtikleri eğer kendi istedikleri gibi hareket etmedikleri zaman ya Anayasa Mahkemesi eliyle partileri kapatırlardı ya da asker eliyle darbe milletin seçtiği başbakanları ve hükümeti alaşağı eder, hızını alamadığı dönemlerde de bakanları ve başbakanları idam ederlerdi. İktidar olduğumuz önemlerde bütün vesayet odakları bertaraf edilmiştir. Artık, sözde kararda, yetkide milletindir.” İfadelerini kullandı.  
BİZ HEP BİRLİKTE TARİH YAZDIK VE YAZMAYA DA DEVAM EDİYORUZ 
Kaçar son olarak; “Biz bu gün varız yarın yokuz ama yaptıklarımız Türk Demokrasi tarihine altın harflerle yazdıracak dönemler olacaktır. Biz hep birlikte tarih yazdık ve yazmaya da devam ediyoruz. Bizim büyük hedeflerimiz var. Bizi bekleyen bir coğrafya ve milletimiz var. Biz bütün milletin iktidarıyız. Yerel yönetimlerle ve teşkilatımız el ele vererek AK Parti’nin temel ilkeleri çerçevesinde kenetleneceğiz. Halk buluşmaları konusunda özel bir hassasiyet gösteriyoruz. Atacağımız adımlarla 203 hedeflerine Cumhurbaşkanımızdan yük almaya ve AK davaya AK kadrolar olarak daha ileri taşım sorunluluğumuzu yerine getirmiş olacağız.” Dedi.  
HER GİTTİĞİMİZ YERDE İLK ÖNCE TEŞKİLATLARIMIZI ZİYARET ETTİK 
AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu da yaptığı konuşmasında; “Sizleri ve parti büyüklerimizi burada ağırlamaktan son derece mutlu oluyoruz. Vekilimizin esas sorumlu olduğu yerler belediyeler. Daha önceki ilimizi ziyaretlerinde Kırıkhan, Reyhanlı ve Hassa İlçelerimizin belediyelerini ziyaret ettik.  
Tabi vekilimiz teşkilattan gelme bir insan. Teşkilatları önemseyen bir başkanımız. Her gittiğimiz yerde ilk önce teşkilatlarımızı ziyaret ettik. Katılanlara teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0