Hatay'lı bilim insanından Covid-19 aşı çalışması

Hatay'lı bilim adamından devrim gibi buluş

Hatay'lı bilim insanından Covid-19 aşı çalışması
Hatay'lı bilim insanından Covid-19 aşı çalışması

Almanya’nın Mainz kentinde ikamet eden ve aslen Hataylı olan bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech, yeni tip korona virüsü (Covid-19) aşısı için kendi kliniğinde başarılı testler yaptığı öğrenildi. BNT162 olarak adlandırılan aşının klinik denemelerine Nisan ayı sonunda başlayacak olan Hataylı bilim adamı Şahin, dünyanın gündemine oturdu.

Dünyayı kurtaracak olan bilim insanının Hataylı olmasının gururunu yaşadığını ifade eden, ve yine aslen Hataylı olan Beşiktaş Belediyesi birinci başkan vekili ve meclis üyesi Hasan Bozkurter, hemşerisi Prof. Dr. Uğur Şahin’le gurur duyduğunu dile getirdi.

Yaptığı açıklamada, Prof. Dr. Uğur Şahin’in dünyayı kasıp kavuran koronavirüse karşı bulduğu aşının dünyada bir örneği olmadığını aktaran Hasan Bozkurter, şu ifadelere yer verdi;

“Almanya’da yaşayan ve aslen Hataylı olan İskenderunlu hemşerimizin bu başarısı bizi ziyadesiyle memnun etti. Bende bir Hataylı olarak gurur duyduğumu belirtmek isterim. Bunlar kolay başarılar değil ve şu an tüm dünya ülkeleri Hataylı hemşerimiz Prof. Dr. Uğur Şahin’i yakından takip ediyor, Türk yetkilileri ve bilim insanlarının da gerekli desteği vermesini diliyorum.” dedi.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0