Sağlık yatırımları meyvesini veriyor

Ak Parti hükümetinin zamanında sağlık sektörüne yapmış olduğu yatırımlar dünyanın korona virüsü ile boğuştuğu bu dönemde hayati anlamda karışık bulduğu belirtildi.

Sağlık yatırımları meyvesini veriyor

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınıyla ilgili alınan tedbirlerden ve AK Parti iktidarı döneminde sağlık sektöründe yapılan yatırımlardan söz etti.
Son 18 yılda 270 milyon 425 bin 240 TL sağlık yatırımı yapıldığını belirten Yeloğlu, 2002 yılında Hatay’da 13 hastane bulunurken, 2020 yılında bu sayının 24’e yükseldiğini ifade etti. Başkan Yeloğlu, “Korona virüs salgınından korunmak için mümkün olduğunca evlerimiz-den çıkmamaya özen gösterelim. Bu kapsamda teşkilatımız çalışma saatlerinde kısıtlamaya gidilerek saat 12- 14 aralığında çalışılmasını, kalabalık ortamlardan ve tokalaşmalardan kaçınılmasını tüm teşkilatımızdan önemle rica ettik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanlığımız korona virüsle mücadele etmek için gece gündüz çalışıyor. Sadece Hatay’da son 18 yılda bin 478 olan yatak sayımız, bugün itibari ile dört bin 201’e yükselmiş, tüm Hatay genelinde 3 ambulansımız bulunurken 2020 yılı itibari ile bu sayı 88 ambulansa yükselmiştir. Tüm bu gelişmeler ve alınan tedbirlerle Covid19 virüs salgınını da en hafif şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Evlerinden çıkmayan vatandaşlarımıza ve bizler için çalışan başta sağlık personelleri olmak üzere tüm kamu çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0