Siberay Hatay'da vatandaşlara tanıtıldı

Hatay'da Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hizmete alınan SİBERAY programı tanıtımı gerçekleştirildi.

Siberay Hatay'da vatandaşlara tanıtıldı

Yedi gün yirmidört saat esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin sürdürüldüğünü açıklayan Siber Suçlarla Mücadele Müdür vekili Ahmet Durna yapmış oldukları tanıtım programında; Siber suçlarla ilgili bilgilendirme ve broşürler ile vatandaşları uyararak sanal suçlardan ve sanal dolandırıcılık ile yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmeyi hedeflediklerini belirtti.
İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Antakya Palladium alışveriş merkezinde, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından siber suçların gerçekleşmeden önlenmesi, maddi ve manevi zararın en aza indirgenmesi amacıyla hazırlanan SİBERAY projesinin tanıtımı gerçekleşti. 
Antakya Palladium alışveriş merkezinde tanıtılan Siberay programı vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Siber zorbalık, telefon ve teknoloji bağımlılığı, dijital oyun bağımlılığı, güvenli şifre oluşturulması gibi konularda vatandaşları bilgilendiren ekipler, onlara konu hakkında broşürler de dağıttı.

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0