İskenderun'da Afet Farkındalık Eğitim

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden; Mahalle Muhtarlarımız ve İhtiyar Heyetlerine yönelik düzenlenen "Türkiye Afet Farkındalık Eğitimi Toplantısına" katıldı.

İskenderun'da Afet  Farkındalık Eğitim

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının "Türkiye Afet Farkındalık Eğitim Yılı" olarak ilan edilmesi üzerine Afet ve Acil Durum [AFAD] Başkanlığınca 81 ilde eğitim seferberliği başlatılmış olup, bu doğrultuda İskenderun Kaymakamlığımızın uhdesinde, Hatay Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü koordinasyonu ve Mahalle Muhtarlarımız ile İhtiyar Heyetlerinin katılımıyla “Türkiye Afet Farkındalık Eğitimi” tertip edilmiştir.
İskenderun Belediyesi Kültür Sarayında pandemi tedbirleri çerçevesinde gerçekleşen eğitim toplantısına; Kaymakamımız İskender Yönden'in yanı sıra İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı ve Başkan Yardımcısı Ahmet Keskin, İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Kurum Müdürleri, teknik ve idari birim amirlerimiz, mahalle muhtarlarımız ve ihtiyar heyetleri katıldı.
Söz konusu eğitim toplantısında; Hatay Afet ve Acil Afet Müdürlüğü yetkilileri tarafından slayt eşliğinde ve uygulamalı olarak, afet öncesi alınması gereken önlemler, afet sırasında ve afet sonrasında yapılacaklar hakkında önemli bilgiler verildi.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0